Toplam yorum: 3.086.294
Bu ayki yorum: 5.981

E-Dergi

nurtenbegendi Tarafından Yapılan Yorumlar

15.05.2024

Yazarımız, okuyucuyu hiç sıkmayan, merak faktörünü yüksek tutan, sürükleyici bir roman yazmış. Kahramanlarla empati kurarak o mübadele günlerindeymişsiniz gibi siz de savrulacaksınız. Yakın tarihe ışık tutması açısından ayrıca değerli buldum. Sizlerin de zevkle okuyacağınıza eminim.
23.11.2023

Çerkes sürgünü ve eşlik eden aşk hikayesi muhteşem ve etkileyiciydi. Güncel aşk hikayesi kısmıysa acıkçası tatmin etmedi. Aile büyüklerimin birinin Çerkes olması empatimi artırdı. Okunmasını elbette tavsiye ediyorum. İnşallah yeni basımlarında ufak tefek editoryal düzenlemeler de yapılır. Zira aynı cümlede kelime tekrarları kitaptan aldığım zevki azalttı.
08.09.2023

1920ler Amerika'sı, cazlı günler, takıntılı aşıklar, yalan aşklar, temelsiz arkadaşlıklar, acımasız zamanlar... Önce kitabını okudum, rahat okunan bir kitaptı, sonra filmini izledim, hafif bir filmdi. Arka kapakta, kitap için, yazarın şaheseri denilmiş ama açıkçası bu edebi seviye bana pek geçmedi. İyi okumalar.
08.09.2023

John Steinbeck muhteşem bir yazar. Çevirmen Ayşe Ece'yi de kutluyorum, duyguları geçirmede çok başarılı buldum. Muhakkak alınmalı ve okunmalı. Yalnız, ktabı almadan önce bir kaç sitede yorumlara bakmış ve bazılarının ilk okulda veya orta okulda okuduklarını görmüştüm. Bence lise öncesi travmatik olabilir. Son bölüm fazla duygusal. İyi okumalar.
25.07.2023

Orjinal dilinde okuyamıyorsanız iyi bir çeviriyi almalısınız. Bu kitapta çeviri ve redaksiyon, üzülerek söylemeliyim ki berbattı. Hatalara takılarak verimsiz bir okuma yaptım. İş Bankası veya Can Yayınları daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.