Toplam yorum: 3.092.427
Bu ayki yorum: 3.028

E-Dergi

Murat Uzun Tarafından Yapılan Yorumlar

09.09.2022

Sadece Tarih fakültelerimizde değil, sosyal ve siyasal bilimler eğitimi ve öğretimi yapan tüm fakültelerimizde ders kitabı olarak okutulması, dünün bugünden farklı olarak coğrafi nasıl değişim gösterdiğini, özellikle orta asya, kafkasya ve doğu avrupa siyasi oluşumlarının bugününe kaynak olabilecek 2 ciltlik bir eserdir. Bunun yani ve akabinde etnogenez, muhayyel hükümdarlığın izinde, son ve yeniden başlangıç isimli eserlerini okumak ve irdelemek inanın size bugünkü dünya siyasi ve coğrafi şartların oluşumu ve geleceği hakkında net bir öngörü kazanır. Bu eserlerde anlatılan dünya aynı sadece oyuncu kimlikleri farklı, bugünden.....
Ahsen hocamı tekrar tekrar anıyorum. Toprağın bol olsun.
09.09.2022

Rahmetli Servet Bey'in bu kitabi ve tastaki Türkler isimli kitabinin baslangici ve yayin asamasina kadar çektigi cileler ve zorluklari bilseniz bu kitaplari hazine gibi saklarsiniz..Ben sahsi olarak MILLETINE ADANMIS OMÜR diyorum.Topragi bol olsun.
14.08.2022

Kitap , orjinal hali ile zaten basli basina bir kaynak olmakla birliite,kitabin daha evvel ki basimlarinda ne kadar zor durumlara dusuldugunu birebir bilen ve yasayan bir TÜRK evladi olarak KITAPYURDU' nun kiymetli yonetici ve editorlerine gercekten cok mutesekkirim.Bilin ki bu ve devami olan iki eserde yasamasini sagladiginiz deger pahabicilmez niteliktedir.
Rahmetli hocam Ahsen (Durmus) BATUR' bu vesile ile tekrar aniyorum....ALLAH RAHMET EYLESIN.
14.08.2022

Kiymetli hocamin ,konusunda birinci kaynaklara dayanarak ortaya cikardigi bu eser alanininda bir boslugu dolduracak ve bazi yanlis degerlendirmelere de kaynak olup duzelmesini saglayacaktir.
Emeginize saglik .