Toplam yorum: 3.099.664
Bu ayki yorum: 4.200

E-Dergi

hazrevat Tarafından Yapılan Yorumlar

16.04.2023

hanedan ile ilgili özellikle çektikleri sıkıntıların tek bir kltapta toplanması çok güzel olmuş. ekrem buğra hocamızın emeğine ve yüreğine sağlık
16.04.2023

kitabın yarısı türkçe çeviri diğer yarısında da arapçası mevcut. isminden de anlaşıldığı üzere nasihatler var. beğendim.
13.04.2023

bilim teknik dergisinin ayın kitabı bölümünde görmüştüm indirime girdiğinde hemen aldım. tübitak yayınlarının bu kadar kaliteli ve fiyatı uygun kitaplar meydana getirmesi beni çok mutlu ediyor. beyin ile ilgili çalışmaları merak ediyorsanız okumaktan zevk alacaksınız
13.04.2023

birkaç alıntısını görmüştüm ve alıp okumak istemiştim ama çok uzun zamandır stoğu yoktu. stoğun yenilendiğini görünce hemen aldım. ehli sünnet bir hocamızın söylediği ve meydana getirdiği her eser kıymetlidir. inşallah istifade edenlerden oluruz.
13.04.2023

bazıları anlaşılmayan kelimeler kullanıldığını söylemiş. aslında anlaşılmayan değil unuttuğumuz kelimeler kullanılmış ki çok sık kullanılmamış. kitap hacmine bakıldığı zaman, bahsedilen konuların her birinin detaylıca yazılması mümkün değil çünkü her bir konu belki de birden fazla cilt oluşturacak kadar nitelikli. Osmanlıya dair birçok konuda edebiyattan tutun, askeri nizamına kadar çeşitli konulardan kısaca bahsedilmiş. dili oldukça akıcı. tarih okumayı sevmeyen biri için özellikle başlangıç olarak alınıp okutulabilir. dilini ve içeriğini sevdiğim için kendi kitabımdan hariç bir de arkadaşıma hediye olarak aldım. ilk defa bir tarih kitabı hediye ediyorum. inşallah kitabın devamı da gelir.