Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

Vegass Tarafından Yapılan Yorumlar

07.03.2023

İnsanlığın, dünyanın başına gelmiş en kötü şey olduğu düşüncemi sonuna kadar destekleyen bir kitap. Bir varlık, onu var eden ve yaşamını sürdürebilmesi için varını yoğunu sunan bir şeye anca bu kadar zulmedebilir. Umarım bir gün onu küstürüp başka bir şeye dönüşmesine sebep olmayız. Doğayı bir parça da olsa seven bir insansanız bu kitabı okurken üzüleceksiniz ama onun bir şekilde yolunu bulup yaralarını saracağını, bunun sadece bir süreç meselesi olduğunu düşünmek bir nebze de olsa içinizi ferahlatacak.
19.09.2022

Bu konuda başka kitapları incelememiş olduğumdan diğerleriyle bir kıyaslama yapamıyorum ama gördüğüm kadarıyla gayet kapsamlı bir kitap, kesinlikle giriş seviyesi değil. Yeni yeni kurcalamaya başladım ve almakta olduğum başka türlü eğitimler ile birleştirdiğimde gayet faydalı olacağını düşünüyorum.
19.09.2022

Gerçi tabi boyutunu bil bile aldım ama beğendiğimiz kılıfların boyut seçeneğinin olmaması biraz kötü. Materyali ve dikiş kalitesi gayet iyi ama kitabınız bir parça kalınsa maalesef kullanamıyorsunuz.
18.09.2022

Yazar da dikkate alındığında eminim kendi alanında iyi bir kitaptır ama Le Bon'un bu konudaki eseriyle karşılaştırdığımda anlaşılabilirlik açısından sorunlar yaşadım. Elbette bu benim kullanılan dile yeterince vakıf olmamamdan ve bilgi eksikliğimden de kaynaklanıyordur ama daha akademik dilde yazılmış bir kitap olduğunu rahatça söyleyebilirim. Dolayısıyla bu durum aldığım keyfi ve içeriğin aklımda kalıcılığını önemli oranda düşürdü. Ayrıca asıl beklentim ve merakım olan olan kitle psikolojisini yer yer terk ederek farklı şeylere yönelmesi de aldığım keyfi önemli oranda azalttı. Le Bon'un kitabını bir solukta okurken bu kitaba odaklanmakta zorluk çektim.
11.09.2022

Ehil olmayan ve art niyetle tarihi çarpıtmaya çalışan kişilerin oluşturmaya çalıştıkları alternatif tarihin tutulacak hiç bir yerinin olmadığını tarihi kanıtlarla, resmi belgelerle hiç bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya koyan ve gecikmeden okunması gereken bir eser. Nasıl başladım ve nasıl bitti anlamadım. Kitabın son bölümünde alternatif tarih uydurmaya çalışanların iddialarını tek tek ele alarak hem mantık çerçevesinde hem de resmi belgeli yanıtlar veriyor oluşu ayrı bir güzellik katmış. Kütüphanemde bulunmasından memnun olduğum bir eser olduğunu açıkça ifade edebilirim.