Toplam yorum: 1541502
Bu ayki yorum: 20584

E-Dergi

kosses tarafından yapılan yorumlar

08.03.2011

Kitap, başlarda çok etkileyici örnekler vermiş ve okuyucu kendine çekmeyi başarmış. İnsan zihninin nasıl ele geçirilmeye çalışıldığını hoş bir şekilde açıklamış; fakat ilerleyen sayfalarda çok gereksiz örnekler üzerinde konuyu boğmuş, kitabın sürükleyiciliğini aniden ortadan kaldırmış. Kitabı bitirmek için kendimi zorladım. Açıkçası, ilk 200 sayfası hariç sıkıcı bir kitap.
08.03.2011

Kitap, sadece meditasyon yöntemlerini anlatmak için yazılmamış, daha çok ''meditasyon nedir?'' sorusuna cevap verir nitelikte olmuş. Konuyla ilgilenenler için tavsiye edebileceğim gayet hoş bir kitap.
08.03.2011

Atomun quarklarından uzayın derinliklerine, zamanın doğasını anlatan olağanüstü bir eser. Kitap her ne kadar herkese hitap ediyor denilse de, temel fizik bilgisi olmayanlar için anlaşılması zor olabilir.
08.03.2011

Parapsikolojiyle ilgilenenler için Messing'ten etkileyici bir otobiyografi...
03.03.2011

İbn Arabi hazretlerinden zaman ötesi bir eser. Kitapta Arapça kelimeler çok yoğun, aşina olmayanların sözlük kullanmasını tavsiye ederim. Gerçeğin olduğu gibi aktarılamaması sebebiyle eser tamamen mecazi bir dille oluşturulmuş. İslami felsefeyle ilginmeyenler için çok anlaşılmaz bir kitap olabilir. Eserde Tasavvuf yolcusunun geçirdiği haller sırasıyla anlatılmaktadır ve bu hallerde neler yapması gerektiği tavsiye edilmektedir. İlerleyen bölümlerde ise bu halleri tarif eden şiirler yer almaktadır. Tasavvuf yolunda ilerlemek isteyen/ilerleyenler için her zaman danışılabilecek eşsiz bir kitap.