Toplam yorum: 3.098.070
Bu ayki yorum: 2.600

E-Dergi

Y_A_G_I_Z Tarafından Yapılan Yorumlar

28.05.2021

Amacını ve çabasını takdir etmekle birlikte, yeterli ilmi birikime sahip olmayan yazarın kısıtlı kelime dağarcığı ile yüzeysel olarak yazdığı bu kitabı sadece tarihe, ecdada yeni yeni ilgi duymaya başlayan kişilere tavsiye edebilirim. Maalesef benim için zaman kaybı idi. Umarım yazar ileride daha makbul eserler vücuda getirir.
29.12.2014

Aceleye getirildiği hissi veren, kopuklukların olduğu, konunun zayıf olduğu ve Okay beyin pek beğenmediğim ilk eseri.. Umarım Yavuz ve Abdulhamid romanlarındaki konu ve anlatım ahengini, aceleye getirip de kaybetmez..
29.12.2014

Genel anlamda anlatım ve akış iyi romanda.. Tek sıkıntı romanın son kısmı biraz eksik kalmış gibi, sanki kitabı belli kalınlıktan fazla çıkarmama zorunluluğu varmış gibi izlenim oluyor.. Yavuz Beyin romanlarını her zaman sevmekle birlikte hep bir eksiklik hissediyorum, okuyan yine okur şu romanın hakkı en az 500-600 sayfadır.. Ama herhalde okunmama kaygısı nedeniyle bir şeyler eksik..
29.04.2014

Hala son Osmanlı Hükümdarı nasıl kaçtı? diye zırvalıyorlar utanmadan.. Tarihi hakikatleri bilmiyorsan öğren, biliyorsan da mert ol, gerçeklerden korkma.. Gerçekleri farklı anlatınca ne geçti elinize bu kadar yıl? Ecdad sevgisi istemediğiniz, engellemeye çalıştığınız halde önlenemiyor.. Zira milletlere gerçeklerden çok, uydurma tarih zarar verir ve veriyor..
15.03.2014

Bazen dini ve tarihi hassasiyeti yüksek biri tarafından, bazen de ateist seviyesindeki biri tarafından yazıldığı hissi uyandıran, bazen konu ve anlatımın üst seviyelerde olduğu, bazen de edebi bir metin ortalamasının altında kalan bir roman.. İmla ve noktalama hatalarının bazen aynı cümleyi birkaç kez okumak zorunda bıraktığı, bazen de hatasız ve ilginç seviye de akıcılığın olduğu değişik bir kitap.. Bu kadar çok kahramanın olması konu açısından zenginlik oluştursa da okuru yorma, bütünlükten uzaklaşma endişesi düşünülmeliydi.. Fuat K. bölümleri gereksiz, aşk serenatları da biraz uzun olmuş, romanın anlatımına ağır kaçmış.. Sonuç olarak, eğer ilk romanları ise müelliflerin başarılı bulunabilir, okunabilir diyebiliriz..