Toplam yorum: 2027994
Bu ayki yorum: 18195

E-Dergi

Avniye Özgedik tarafından yapılan yorumlar

17.05.2011

Gelişen çağa ayak uydurmak için en az gelişim kadar değişmek gereklidir.Zamana ayak uydurmak için değişim fikrine de açık olmak zorundayız . Ancak değişimle birlikte yol alarak hayattan geri kalmayız.
Günümüzde başarılı olabilmek için maalesef değişimde yeterli değil .Mor İnek kitabına göre başarının anahtarı farklı olmak da .İşletme olarak rakiplerinize oranla pastadan daha büyük bir pay istiyorsanız farklı olmak durumundasınız .Hitap ettiğiniz kesimin ilgisini çekmeli ,doğru kitleye doğru şekilde farklı olarak hizmetinizi sunmalı,ve farklılıkta ısrarcı olmalıyız .Farklı olmamak sıkıcılıktır.Alışılmışın dışına çıkmamız gerekmektedir.Tabii bununda sonu yok ortaya koyduğuz mor inek de bir gün kahverengiye dönüp sıkıcı olacaktır.Bunla baş edebilmek için de sürekli yenilikçi olmak gereklidir.
Bunu yaparken hedef kitleyi iyi belirlemeli,bu kitleye ulaşmak için doğru yol izlenmeli (reklam ,medya kuruluşları gibi),yeni Pazar ve Pazar stratejilerini iyi takip etmeli ,gerekirse rakiplerden esinlenmeli,dikkat çekmeli ve ineği asla kahverengiye çevirmemeliyiz.