Toplam yorum: 1928933
Bu ayki yorum: 22729

E-Dergi

merth tarafından yapılan yorumlar

28.05.2012

Kitabı otobüste unuttuğum için tamamlayamadım fakat okuduğum kısım(2/3) hakkındaki görüşlerim:
Yazarın diğer romanı olan Tilki Daha O Zaman Avcıydı'ya göre çok daha iyi çevrilmiş bir roman. Roman tarzı aynı basit insanların basit hikayeleri alışılmamış benzetmeler, nazıma kayan üslup ama sabredilirse eğlenceli olabiliyor.
21.05.2012

Çok güzel bir kitaptı, tavsiyem herkesin sabredip kitabı satır satır okuması, dogmatik resmi tarih anlayışından çıkmış biri olarak kesinlikle yakın tarihe bakışım değişti ve ilgim arttı.
21.05.2012

Belki nazım türlerinin farklı dillere çevrilmesinden kaynaklanan sorunlardan dolayı belki de türe hiç alışık olmamam nedeniyle kitaptan hiç hoşlanmadım. Şiirsel bir dil gibi değilde ilkokul çocuğunun yazdığı bir kompozisyon gibi geldi bana. Kitaptaki her cümle şimdiki zaman da yazılmış ve -yor ekiyle bitiyor, devrik cümleler google translate çevirisi gibi, zaten sembolik bir anlatım var. Özetle kitabı çok zor bitirdim ve önermiyorum.
07.05.2012

Klasik Coelho şablonunu kullanmış yazar. Arayış içerisindeki kahraman, pagan adetler ve mistik bir aşk. Önerim okuyacak olanların çok fazla bekleyiş içerisine girmemesidir.
07.05.2012

Söylenebilecek çok fazla şey yok, eğlenceli ve 300 sayfa boyunca sadece meta kavramı üzerine kafa patlatmadan kapitalizm eleştirisi okumak isteyenlerin zevkle okuyabileceği bir kitap.