Toplam yorum: 1951902
Bu ayki yorum: 15593

E-Dergi

fatih_palermo tarafından yapılan yorumlar

07.02.2011

mahir kaynak ve selman kayabaşı yakın tarihimizde meydana gelen olaylaı değerlendirirken ciddi bir beyin fırtınası yapmamızı sağlıyorlar. resmi tarih in bize öğrettiklerini bir kenara bırakıp olaylara farklı bir açıdan değerlendirebilmek adına çok faydalı bir kitap olduğunu düşünüyorum. özellikle prof. dr. mahir kaynak ın değerlendirmelerini çok çarpıcı buldum. mutlaka okunmalı..
07.02.2011

türk derin devlet yapılanması teşkilat-ı mahsusa yı konu alan en iyi kitaplardan biri olduğunu düşünüyorum. bu kitap muhteşem bir kurguya sahip. hikaye hiç sıkmıyor. göktürkler, selçuklular, osmanlı ve türkiye ... hepsinin kuruluş aşamasında bu derin yapılanma söz sahibi ve tarihe mal olmuş önemli isimler teşkilatın amaçlarına hizmet ediyorlar. zevkle okudum. tavsiye ederim..
06.11.2010

bölümler halinde ilerleyen hikaye üzerindeki sır perdesini neredeyse kitabın sonuna kadar koruyor. hemen hemen her bölüm sonunda okuyucunun kafasında bir soru işareti kalıyor ve diğer bölüme geçmemek için kendinizi zor tutuyorsunuz. iskender pala usta, laleler, aşk, cinayet, gizem... ve o eski İstanbul betimlemelerini öylesine güzel harmanlamış ki ortaya enfes bir hikaye çıkmış. bu kitap okunur ! o kadar...
06.10.2010

hikaye güzel, okunaklı, insanı pek sıkmıyor. İnsanoğluna gönderilen her peygamberin başına geldiği gibi bu hikayede de bahsi geçen peygamber insanoğlunu doğru yola sevketme çabası içerisinde buluyor kendisini. kitabı daha da çekici kılan tabi ki Kuran- Kerim ayetleri ile hikayenin desteklenmesi ve OrtaAsya Türkleri ni konu alıyor olması. türünün ilk çalışması olması sebebiylede benden geçer not aldı. yazarın sıradaki kitaplarını bekliyoruz..
31.07.2010

son derece akıcı, rahat okunabilen, elinizden pek de bırakmak istemeyeceğiniz bir roman olmuş. yazar kendi hayal gücü ile gerçekleri harmanlayıp ortaya güzel bir eser sunmuş. bu önemli olayı aktarırken bizans cephesini de ele alması gayet güzel. ayrıca kitabın baskı kalitesinin de fiyatına göre çok iyi olduğunu belirtelim..