Toplam yorum: 3.087.413
Bu ayki yorum: 7.100

E-Dergi

G. PARLAK Tarafından Yapılan Yorumlar

21.02.2023

Böyle mi biter kitabın sonu yahu? Karakterlerin nasıl tanıştığı ve ilişkilerinin nasıl ilerlediğine dair de bir kaç sayfa yazılsaydı güzel olan kitap daha güzel olurdu. Tadı damağımda kaldı:)
30.01.2023

Yine birçok yerde mutlaka okunması gereken bir kitap diye gördüğüm ama sonucunun (benim için) tam fiyasko olduğu bir okumaydı. Konusu: Ölmüş bir kadının ailesinin bulunduğu kasabaya defnedilme vasiyetini yerine getirmeye çalışan eş, çocuk ve komşuların yolculuğu. Bu kadar. Baştan sona sıkıcı ve asla akıcı değil. Nasıl bir şifa buldun bu kitapta, ne öğrendin derseniz hiçbir şey. Kendi orjinal dili için şiirsel olabilir belki ama Türkçeye çevirince şiirsellik gitmiş okuması zorlaşmış ve ağırlaşmış. Yine de uslubu ve yazma yöntemi farklı bir kitap okumak istiyorum derseniz okuyabilirsiniz.
13.01.2023

Başlarda olay örgüsü yavaş olsa da ilerleyen bölümlerde akıcı ve anlatımı zevkli bir hal alıyor. Romanın günümüzden eski zamanlarda kurgulanmış olması, farklı bir çağ, farklı bir zaman dilimi ve zaman kırılmaları karakterin dünyaya her gelişinde daha deneyimli ve tecrübeli olması kitabı zevkli ve büyüleyici yapıyor. Severek ve beğenerek okudum.
26.05.2022

Çarpıcı, etkileyici. Tam bir Cumhuriyeti anlamak ve Cumhuriyet dönemi romanı. Üzerine bir 'Beyaz Zambaklar Ülkesinde' iyi gider. benim değil Atatürk'ün tavsiyesidir :)
26.05.2022

Sunay Akın'dan okuduğum ikinci kitap. (ilki İstanbul'un Nazım Planı) Yazarın kalemi ve bilgi birikimi etkileyici, kitapları bir harikaymış. Diğer kitaplarını da okumaya çalışacağım.