Toplam yorum: 3.092.427
Bu ayki yorum: 3.028

E-Dergi

sicanzi Tarafından Yapılan Yorumlar

24.08.2010

kesinlikle bir insanın hayatı boyunca okuması gereken kitaplardan biri. hakan günday okumaya bu kitapla başladım ve çoğu kitabını okudum. bu kitap kesinlikle en iyi eseri.
24.08.2010

hakan gündayın yine detaylara çok önem vererek yazmış olduğu kitap. hakan günday klasiklerinden..
24.08.2010

kesinlikle okunması gereken bir kitap. konu gayet güzel kitaba aktarılmış, dil çok sade, anlatım oldukça akıcı ve içerik gayet bilgilendirici.
24.08.2010

kitabın içeriğinden çok basım hataları dikkatimi çekti. bazı cümlelerde boşluk kullanılmamıştı, cümle iç içe yazılmış idi.
içeriğe gelecek olursak halide edip adıvar'ın çocukluk ve genç kızlık dönemini konu alıyor. her ne kadar kendisinin nasıl geliştiğini görmek güzel olsa da yazar hayalgücünü biraz fazla kullanmış gibi geldi bana. kesinlikle okunması gereken bir kitap değil ama halide edip adıvar'ı tanımak ve yetiştiği ortamı ve aileyi görmek isteyenlerin okuması gerekir diye düşünüyorum. özellikle döneminin osmanlı politikası ve istanbul tasvirleri çok güzel.
01.06.2010

diğer nasuh mahruki kitapları gibi mutlaka okunması gereken kitaplardan. 24 yaşında sahip olduğu böylesine derin ve felsefi düşünceleri sanırım nasuh mahrukiyi diğer insanlardan ayıran en büyük özelliklerinden biri, yani olgunluğu. nasuhla beraber kendi iç dünyanızda gezintiye çıkarsınız okurken.