Toplam yorum: 1958262
Bu ayki yorum: 21961

E-Dergi

aekan90 tarafından yapılan yorumlar

16.03.2015

sanayileşme etkisi ve türk ailesi. ataerkil aile. çekirdek aile. geçiş ailesi. kasaba-köy-kent. seçme ve seçilme hakkı. bulaşık yıkanması. market alışverişi vb. yani şekilsel. bir düşünce gerektirmeyen, orijinal bir bakış açısından yoksun replikasyon çalışmalar. bir de ısrarla osmanlı türk ailesi, tanzimat dönemi, cumhuriyet dönemi diye ayırmamışlar mı. neğadar çok tablo koyarsam eserim o kadar kalın olur taşra kurnazlığıyla ortalığı tablolara, grafiklere ve saçma sapan rakamlara boğmamışlar mı.
16.03.2015

faruk beye ve bu şiire ilham veren duvarların sahabı niğde'deki öküz mehmet paşa kervansarayı'dır.. lakin şimdilerde, medeniyetin porselen dişleri arasında yıkılmak üzere salınıyor imiş bu duvarlar, neylersiniz ki..
16.03.2015

komünizme ve kapitalizme ciddi ve hakli elestiriler getiren ama milliyetçi ilkeleri anlatirken oldukça komiklesen,zaman zaman propagandanin suyunu çikaran beyin yikama kitabi... son derece önyargili yazilmis,bilinçli saptirmalar barindiran kitap. örnegin alpaslan türkes,türklerin avrupa uygarligi için önemini anlatirken yunanlilari nedense unutuveriyor.
16.03.2015

"resmi olarak" 14 aralık 1987 de "hareket-ül mukavemetül islamiyye" veya islami direniş hareketi yani hamas kuruldu. ilk kurucusu şeyh ahmed ismail hasan yasinin 1992 de yakalanması ve polise verdiği bilgilerle, ilk kez hamasa dair bilgiye ulaşılır.
16.03.2015

efendim "her mevsim geçer, yaz geçmiş ne olcak" diyecekler için yazılmış bir kitaptır kendileri...murathan amca (siz belki farklı bir lakap bulursunuz, fark etmez) yaz aşkı denilen kelebek ömürlü şeyleri alır daha kozala iken; kaynar suya atar, paklar temizler, pür-ü pak bir ipek şal yapar, sevdiceğinin üzerine bırakır...iyi de eder hani...