Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

hayalgezer tarafından yapılan yorumlar

15.11.2010

Osmanlı Devletinin kuruluşunu anlatan roman çok güzel ele alınmış idealist Osman Bey in zekasını ve yeteneklerini birleştirerek bir beylik kurma yolunda attığı adımları takdire şayan buluyorum okunması gereken kitaplardan birisi
15.11.2010

KUVAYİ-MİLLİYE'nin temelini oluşturan vatansever insanlardan yalnızca biri Küçük Ağa ,inançları ile yurt sevgisi arasında çelişkiler yaşaması ve sonunda milis güçlerine katılmaya karar vererek yurt savunmasında büyük kahramanlıklara imza atmasına neden olmuştur.
yazarın en önemli öyküleriden birisi olarak okunması gereken ders alınması ve ileriye taşınması gereken eserlerden biri bence..
13.07.2010

Kitap Uykusuz'un sevilen karikatüristi Umut Sarıkaya'nın aynı dergide yayınlanan köşe yazılarından oluşuyor. Sarıkaya çoğumuzun bir zamanlar yaşadığı ancak zamanla unuttuğumuz anılarımızı bize tekrar yaaşatıyor. Samimi anlatım tarzı yazılarını okurken bize hiç yabancılık yaşatmıyor, sanki kendi öykülerimizi okur gibi oluyoruz.
13.07.2010

Türkiye'de çizgiroman üzerine yazılmış en kapsamlı eser. Kitap ayrı ilgi alanlarına sahip yazarlar tarafından hazırlanmış yaklaşık 40-50 makaleden oluşuyor, Kitapta dünya çapında pek çok tür ve çizgiroman akımı inceleniyor.
Özellikle Türk çizgiromanları ile ilgili bölüm dikkate değer. Yeni neslin bilmediği, unutulmuş pek çok eserimiz de kitapta bize hatırlatılıyor.
13.07.2010

Çizgiroman dünyasının en ünlü "antikahramanı" tamamen kendisine özel bir çizgiromanla bizlerle... Brian Azzarello'nun yazıp Lee Bermejo'nun çizdiği Joker, çizgiromanla ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken bir eser. İyi senaryo kadar çizim kalitesine de önem veren çizgiroman okurları bu esere özellikle göz atmalı.