Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

pamukcucenses Tarafından Yapılan Yorumlar

03.01.2017

Muhteşem, muhteşem, muhteşem bir kitap! Üç ayrı hikayeden oluşan kitapta en sevdidiğim hikaye ''Ağaca Tüneyen Baron'' oldu. Düşsel ögeler ile süslenmiş, dili son derece akıcı bir eser. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben sabırsızlıkla yazarın diğer eserlerini okumak istiyorum.
03.01.2017

Çok şık ve zarif bir ayraç. Fotoğraf sizi yanıltmasın boyut olarak küçük. Ama küçük olması daha avantajlı hale getirmiş ayracı.
25.12.2016

Jöntürk aydınının komplekslerini ve bulmak istediğini yanlış yerde aradığını anlatan bir kitap. Doktor Hikmet, Abdulhamit yönetimine karşı çıkanlardandır. İzmir'e sürgün edilir. Burada da durmaz ve Paris'e kaçar. Paris'in düşündüğü gibi bir yer olmadığını anlaması uzun sürmez. Paris'le ilgili detaylar, Fransız kültürüne ait özellikler kitapta ince bir şekilde anlatılmış. Sonu özellikle sarstı beni. Osmanlının köklü bir ailesinden gelmiş bir genç keşke daha farklı bir hayat seçse idi kendine. Üzücü bir son, çarpıcı bir hikaye ...
06.12.2016

Ne güzel insansın sen Sabahattin Ali ! Ne güzel aşktır seninki ! Mektup tarzını sevenlere kesinlikle tavsiye ederim. Her sayfada altını çizeceğiniz o kadar güzel satırlar var ki ... Özellikle, eşi Aliye'ye hitap tarzı o kadar naif ve yaratıcı ki Sabahattin Ali'nin. Bu güzel aşkın amansız bitişi ne kadar haksızlık diye düşünmeden edemiyor insan.
06.12.2016

“Canım Benim,
Bilir misin "canım" dediğimde içimden canımın çıkıp sana koştuğunu duyarım hep.” Bir aşk bu kadar güzel ve dobra sunulurmuş karşındakine; onu anladım kitabı okurken. Ahmet Arif hesapsız, kitapsız, kimseye minnet etmeden ''kendine kendine'' sevmiş Leyla'yı ... Altını çizeceğiniz çok fazla satır var kitapta. Mektup tarzını sevenlere tavsiye ederim.