Toplam yorum: 1992711
Bu ayki yorum: 23912

E-Dergi

o_k_u tarafından yapılan yorumlar

29.06.2018

Felfesi kavramları felsefi terimler ile ifade etmesi sebebiyle, okumadan evvel felsefe terminolojisi bilmenizi gerektiren kitaptır. Zaten satışı olmadığı için ikinci eline yöneleceksiniz. Yani bu kitaba ulaşmışsanız gerçekten merak etmişsiniz demektir. Ama ilk cümlede bahsettiğim mevzuya uzaksanız kitabı okurken fırlatmak içinizden geçebilir. Tarihi edebiyat kutusuna koyan felsefi ve edebi bir kitaptır kendisi.
03.01.2015

tarih nedir? gibi birçok ucu açık soruları kuramsal, kavramsal ve akademik olarak açıklamaya çalışan metodolojik kitaptır. bazı konulara felsefi yaklaştığı için çok kez okunması gerekli. iyi okumalar
03.01.2015

eski türk tarihini kültürel olarak inceleyenler için muhakkak edinmesi gerekli kaymak bir kitapdır
03.01.2015

çok fazla detay anlatılmadan islam öncesi türk tarihi hakkında bilgilenebilirsiniz. bazı başlıklar kısa geçilmiş. yazar kendi metodu ile kronoloji sunmuştur.
15.12.2010

bu adamın yazılarına ve düşüncelerine karşıyım. çünkü mustafa armağan yanlı bir yazardır. resmi tarih yalanları adı altında kendisi ve diğer yandaşları gibi yakın tarihimizi karalamak istiyor. lakin bu kitap bildiğimiz avrupa gerçeğini çok güzel anlatıyor. bu yazarı sevmesemde bu kitabı sevdim. biz medeniydik batı sonra medeni oldu. biz moderndik batı sonra oldu. biz insandık batı hiç olmadı. bu kitap bunu çok güzel anlatıyor. mustafa bey kitabın sonunda yine yanlı ve kişisel yazılarını yazmış ama olsun. okuyun derim ben bu kitabı.