Toplam yorum: 3.067.906
Bu ayki yorum: 8.800

E-Dergi

veryeasy Tarafından Yapılan Yorumlar

10.07.2023

Bu kitapta hayatı ve içinde olan herşeyi duyumsayıp delirmemenin ve vazgeçmemenin gücünü,kelimelerin yan yana geldiğinde nasıl derin bir dünya oluşturduğunu, bazen sessiz kalabilmenin de kendine açtığın ''yol'' olduğunu bu kitapta deneyimleyeceksiniz. Ruh kalp ve zihin üçgeninde bir insanın içsel konuşmalarını dinlemek, bir 'yol' buluşunu 'çare' oluşunu 'insan olma gayeretini' duyumsamak ve şahit olmak isterseniz okuyun derim.
Yazar kitapta 28 ayrı olgu bölümlemiş. Zaman zaman bizim de sonra düşünmek için ertelediğimiz.Hızlıca yaşadığımız bu zamanda unutularak yitip giden duyguları cımbızla çekip okurun önüne koymuş, böylelikle her nesilinde her ''zaman''da okuyabileceği, anlayabileceği kitap haline dönüştürmüş.Değersizleştirmelerin,kirliliğin ortasında yazarın kendine 'alem' olabilmeyi, her ne kadar karamsar gibi görünse de 'ümitvar' kalabilmesini kitapta görebileceksiniz.
Ben en çok 9.Kendin Olmak ve 28.Sığınaklar bölümünü beğendim. 28. bölüm ise hiç bitmeseydi keşke dedim..
23.06.2022

Tasavufu böyle güzel anlayıp, özümseyip kitap haline getiren bir yazar var karşınızda.. bizim olanı bizden olanı bize anlatmış bir yabancının gözüyle.. ama güzel anlatmış..Kitabın tamamı anlamlı ve yerli yerinde.. konu çoğu insanın belki ilgisini çekmez..bir yabancı böyle güzel yazınca farklı açıdan bakan insanların ilgisini çekebilir,tavsiye edilebilir. ana tema derli toplu.. dağılmamış.. verilmek istene verilmiş ee okuyucuya da anlamak kalmış..
23.06.2022

oğluma okurken kitabın benim de dünyasına girdiğim ilgi çekici bir kitap.. dil akıcı, duru.. gereksiz ağdalı anlatım yok.. kelimeleri çözmeye çalışmıyor çocuklar sadece hayal ediyorlar kitabı.. bu da bizim için yeterli... başarılı sıcacık bir kitap...
23.06.2022

tüyleriniz diken diken olabilir bu kitapta..
03.02.2022

En çok satanlar listesinde üst sırada şu an bu kitap. Neden aldım merak ettiğim için.. Konusu yeni ufuk açıyor.. ama yazılış tarzı gerekse anlatım biçimi nedeniyle bana ilgi çekici gelmedi. Sarah Jio kitaplarını bu anlamda tercih ederim. Günümüz küreselcilerin toplum dışı bazı konuları normalleştirme çabasını bu kitapta da görüyoruz. Bu konuya yumuşak geçiş yapmış.. yorumlara baktımda şöyle bir insanlar başka bir dünya da yaşıyor ve algılıyor gibi.. :)