Toplam yorum: 3.092.304
Bu ayki yorum: 2.905

E-Dergi

alp sa Tarafından Yapılan Yorumlar

19.08.2023

Kitabı alırken kalitesi hakkında şüphelerim vardı ama kitap güzel sayfa kalitesi iyi o konuda üzülmedim. İçerik genel olarak güzel bazı yerlerde sıkıcı olabiliyor. Dönemi değerlendirmek için okunması gerekir.
14.08.2023

Mükemmel bir kitap. Savaşın betimlenmesi, özgürlük vatan kavramının anlatımı, yazarın kalemi çok iyi. Akıcı yazmış bir solukta okudum. Vatan mefkuresi evet ama bunun yanında iç muhakeme, savaşın muhakemesi çok iyi anlatılmış. Korkunç Yıllar adlı kitaptan sonra okumak gerekiyormuş.
19.07.2023

Ülkemizde sahnelenmiş olan ilk tiyatro eseri. Bölümler arasında bazen kopukluklar oluyor. Tiyatro tarzında okumaktan sıkılmayanlar için güzel.
29.06.2023

Hikayesi güzel. Kitap bir çırpıda bitiyor evet doğru ama akıcılıktan mı? Bilemedim. Şöyleki; yanlış saymadıysam kitapta 16 sayfa resim ve 33 sayfa çoğunda tek, bir kısmında biraz daha fazla cümle içeren sayfa var. Bölümler genelde 3 sayfadan oluşuyor sık sık bölüm başı oluyor. Bölüm başları sayfanın yarısından başlıyor. Kitabın hızlı bitmesini bunlara bağladım.
Akıcılıkla alakalı olarak bence kelime tekrarı fazla. Mesela bir yerde art arda 4 satırda 5 kere 'söz', başka bir paragrafta 9 kere 'hikaye' geçiyor vb. Yani yeni bir konuya girince orada konuyla alakalı kelime sıkça geçiyor. Dolayısıyla böyle bir sayfa hızlı okunuyor ve akıcıymış gibi geliyor. Hoşuma giden bir akıcılık değil.
Spoiler olmasın diye yazmayacağım ama bazı konular hızlı geçiyor bu ne ara oldu diyorsunuz. Yazarın eline sağlık. Kitabı okurken çok zevk almadım açıkçası.
27.06.2023

Cumhuriyetin 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri ile beraber okunmalı. Fotoğraflarla desteklenmesi ve açıklamalar güzel olmuş. Bazı isimleri gözüm aradı ama muharrir öyle uygun görmüş eline sağlık. Güzel bir eser olmuş.