Toplam yorum: 3.098.070
Bu ayki yorum: 2.600

E-Dergi

UFUK KARACA Tarafından Yapılan Yorumlar

12.07.2024

Babası tarafından uzak bir Rus birliğine subay olması için gönderilen Pyotr Andreyiç ve orada tanıştığı Yüzbaşının kızı Mariya İvanovna birbirlerine aşık olurlar. Kısa süre sonra Rusya'da Pugaçov İsyanı başlar ve bütün kaleleri teker teker ellerine geçirmeye başlarlar. Pugaçov kendine itaat etmeyen herkesi asar ve Yüzbaşıda buna dahildir. Pyotr Andreyiç birliğe katılmaya giderken yardım ettiği köylünün Pugaçov olduğunu farkeder hizmetçisi Savelyiç'in uyarısıyla. Pugaçov'da Andreyiç'i tanır ve onu bağışlar ve uzaklara gitmesini emreder. Andreyiç daha sonra sevdiği kızı almak için eski birliğine geri döner ve Pugaçov'un da yardımıyla onu alır ve ailesinin yanına gönderir.
08.07.2024

Hayattaki tek amacı 5 kızını zengin bir eşle evlendirmek olan Bayan Bennet, bulundukları semte yeni taşınan zengin bir aileyi evlerine yemeğe davet eder. En büyük kızları Jane ve bu ailenin genç ve yakışıklı erkeği Bay Bingley birbirlerine aşık olur. İkinci kızları Elizabeth ise Bay Bingley'in yakın arkadaşı Bay Darcy'nin burnu havada ve kendini beğenmiş tavırlarına dayanamaz ve ondan nefret eder. Ancak onu tanımadan edindiği bu önyargısı yüzünden ileride çok pişman olacak.
27.06.2024

Oğuzların destansı hayatını, kahramanlıklarını, törelerini ve inançlarını olağanüstü bir üslupla anlatan 13 ayrı hikayeden oluşmaktadır.
25.06.2024

Bir Delinin Hatıra Defteri'nde orta halli bir memur olan İvanoviç'in günden güne delirerek kendi İspanya kralı sanmasını anlatıyor. Portre'de yoksul bir hayat süren Çartkov'un bir dükkandan aldığı portreyle hayatının değişmesini anlatıyor.
13.06.2024

Atmaca adında düğünlerde, eğlencelerde klarnet çalan yakışıklı bir çingene vardır. Bu adam hiçbir kızı beğenmiyor ve yüz vermiyor. Birgün Atmaca önünde kamp yaptıkları değirmenin sahibinin kızına aşık olur. Kızda onu sever ancak kızın bir kolu küçükken değirmende kopmuştur. Kız bir kolu olmadığı için Atmaca'ya iyi bir eş olamayacağını düşünür ve onada bunu söyler. Atmaca, bir akşam değirmenin içinde bütün ailesi, arkadaşlarını, değirmenci ve kızını klarnet çalmak için toplar. Bir süre sonra klarneti bir tarafa savurur ve sağ kolunu değirmene verir ve kopartır. Kitapta 15 farklı hikaye daha vardır.