Toplam yorum: 3.099.364
Bu ayki yorum: 3.900

E-Dergi

Fatih Yaman Tarafından Yapılan Yorumlar

03.10.2019

Bu kitabı terapistimin tavsiyesiyle aldım. Yalom'un iyi bir kurgucu olduğuna, bu kitabın iyi bir dili ve üslubu olduğuna inanmıyordum. Hâlâ da inanmıyorum. Yapılan şey, Schopenhauer'ın görüşlerini bir modern hayat felsefesine adapte etmekti. Bu da az çok başarılabilmiştir.
03.10.2019

Hugo hakkında eleştirilen şeylerden birisi de basitçe ifade edilebilecek bir fikre paragraflar, betimlemeler, cümleler harcamasıdır. Gel gelelim, Hugo'nun övülecek taraflarından biri yine bu zaafıdır. Notre-Dame yanarken aklıma Hugo'nun katedrale gizlediği o aşk hikâyesi gelmişti. Tekrar, bu sefer Fotoğraflı Klasikler'den okumak istedim. Tavsiye ederim.
03.10.2019

Paris Review'in meşhur yazar röportajları. Eğer yazarları ve nasıl yazdıklarıyla ilgileniyorsanız, zanaatin nasıl işlendiğini merak ediyorsanız bu kitabı almalısınız.
03.10.2019

Stevenson yalnızca Borges'nin değil, çoğu başarılı yazarın gönlünde bir liman kiralayabilmiş bir yazardır. Onunla bu heyecan veren eseriyle tanıştım. Keşke daha önce okusaydım.
03.10.2019

Yazmanın temeli cümle kurmaktır. Cümle kurmak yetmez. Temiz ve doğru bir cümle kurmak gerekir. Bu kitap bunu, bu kadar basit bir yönünden ele alarak; üzerine koyarak ilerliyor. Düz yazı, çarpanlarına ayrılarak inceleniyor. Tavsiye ediyorum.