Toplam yorum: 3.092.427
Bu ayki yorum: 3.028

E-Dergi

gnlcntrk Tarafından Yapılan Yorumlar

09.01.2024

Bir yazar 300'ü aşkın bir sayfada metin yazabildi diye ancak bu kadar abartılabilir diye düşünüyorum. Bol erotizm okumak isteniyorsa evet okunsun itirazım yok ama lütfen muhteşem bir eser demeyin. Zira gerçek "eser"lere büyük haksızlık olur. Bu kitap olsa olsa "kadınlar ne ister"in cinsel anlatımlı ideal erkek tanımını yapar.
04.01.2024

Okurken Suna'nın salonunda çay kokusu duydum, termosa çay doldurdum onunla birlikte simitçiden simit alıp bankta oturdum, servinin rüzgârını hissettim... Öyle bir kitap, tatlı bir anlatım akıcı bir üslup, efsane tadında bir metin... Hayatımın kitabı demezsiniz ancak içinizi ısıtır bazen de yakar...
04.01.2023

Etkilenmedim diyemem ancak bildiklerimin doğruluğundan ya da tersi bir tutumla anlatılanların doğruluğundan şüpheye düştüm. Araştırmam gereken pek çok not aldım. Zorlama bir tarafsızlık gördüm, düşüncelerin kitaba yansıdığını düşünüyor ve bunu da yanlış olarak görmüyorum. Benim merakımı karşılamadı açıkçası. Yazarın diğer eserlerinin yanında -araştırmasına saygı duymakla birlikte- sönük kaldığı kanaatindeyim.
04.11.2022

Tarih, serüven, aşk ve imkansızlık üzerine bir yolculuktu benim için. En lezzetli kısmı ise yüzyılın nezaket dolu dili diyebilirim. Gerçekten herkesin dediği gibi bir solukta ilerliyor, kitap bittiğinde ne anlattı şimdi bu, dediğinizde pek çok şey kalıyor akılda.
03.11.2022

Sevimli bir aşk, arkadaşlık ve aile öyküsü. Edebî bir değer aramadan yalnızca hoş bir tat almak için okumaya değeceğini düşünüyorum. Gülümseyeceksiniz...