Toplam yorum: 3.100.859
Bu ayki yorum: 5.400

E-Dergi

Nuh Cakmakci Tarafından Yapılan Yorumlar

30.08.2006

Kıbrıs meselesinin olduğu ülkemizde bilinir ama bu meselenin temelleri ve amaçlarının ne olduğu bilinmez..

Bu kitapta kıbrıs meselesinin ilk anından günümüzdeki durumuna kadar bilgi sahibi olabilirsiniz.Zaten yazarımızda bu konularda uzman birisi..

Hatta Erol Manisalının diğer kitaplarınıda okumanızı kesinlikle tavsiye ederim...
29.08.2006

AB-Türkiye ilişkilerini çok yönlü bir şekilde değerlendirmiş.Ancak kitapta tek eksik nokta grafiklere ve tablolara fazla özen gösterilmemiş.

Ama AB-Türkiye ilişkilerini her yönden değerlendirebilmek istiyorsanız hoş bir kitap!
01.08.2005

Grange polisiye roman dalında çığır açmış bir yazar. leyleklerin uçuşu adlı romanında da her zamanki gibi gerilim, mükemmel bir kurgu, ve daha önemlisi bol bol adrenalin salgılamanızı sağlayacak bir heyecan var.Ben bu kitabı almakta terettüt etmiştim ama okuduğum zaman kitabın ne derece güzel olduğunu anladım. Tek oturuşta okunabilecek bir kitap bence. Bu kitap sizi kesinlikle tatmin edecektir.Tavsiye ederim
01.08.2005

Acaba körü körüne mi seviyorum bu insanı bakayım eskisinden farklı şeyler var mı diye aldım kitabı.Yarısından fazlasını okudum.Aslında bir iki sayfada anladım bir propaganda kitabı olduğunu,ancak orjinal bir şeyler olur umuduyla okudum.İnanır mısınız herşey aynı.Kurtlar vadisi özentisi abuk sabuk şeyler.Belge dediği şeyler deikoduların resmi ağızlardan ifadesi.Şunu sormak istiyorum yazara ve onun gibi düşünenlere:"Türk mahkemelerine inanmıyor musunuz,kamu vicdanını neden bu kadar yatsıyorsunuz,herhangi bir hizmet kurumunu gezdiniz mi,bu zatla ilgili size bir zarar geldi mi?Açılan her mahkemede suçsuz bulundu milyarlarca lira tazminat ödendi,haydi siyatçiler(Ecevit'te dahil)onu korudu diyelim bir yığın mahkeme bu işi Amerika sayesinde mi yapıyor?Gelin böyle şeyleri bırakın fesatlıktan fayda gelmez,siz de cebinize değil millete birşeyler verin ki ona rakip olun.Primitif beyinlerle dahilere çamur atılmaz,izi de kalmaz.
04.03.2005

Tarihi roman okumayı seviyorsanız bu kitabı sakın kaçırmayın.Bunun yanında Mehmet Niyazi'nin bir diğer mükemmel romanı Çanakkale mahşeri'nide kesinlikle okuyun.
Bu romanı okuyunca,çöl hayatının acımasızlığını,savaşın çaresizliğini,fitnenin alasını göreceksiniz.Türk evladının vatanına bağlılığını,vefasını göreceksiniz.