Toplam yorum: 2327437
Bu ayki yorum: 135

E-Dergi

Deepballin tarafından yapılan yorumlar

18.10.2013

Muhteşem bir kitap daha geliyor sepetimde bekletiyorum umarım imza kampanyası olur.
27.01.2013

Şüphesiz klasikler arasında yer almayı hak eden bir kitaptı.. Can, çok güzel yapmış kapağını böyle yapmakla. Eski beyaz versiyonundan çok daha iyi. Simyacı, eğer bugüne dek okumadıysanız hayıflanmanız ve hemen satın almanız gereken, olağanüstü bir roman. Dili oldukça hafif, çevirisi oturaklı.. Kitapyurdu fiyatı da gayet uygun.
27.01.2013

YKY yayınları, kitabı sadeleştirmeden basmış ki ilk defa bu türde bir şeyi destekledim. Halbuki bazı kitaplar cidden anlaşılmaz oluyor sadeleştirme işleminden geçirilmediğinde. Yahut, sayfada yazıdan çok not bulunuyor ki bu da okuru sıkar. Bu kitapta böyle bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Dil, ağırlıktan uzak. Bazı kelimeler anlaşılmıyor sadece, onu da sayfa sonunda not düşerek çözmüş YKY yayınları, ki bu kelimelerin sayısı az.
Kitap, bence baştan sonra akıcı bir özelliğe sahipti. Bunu, kitabın hiç başından kalkmadan bir günde bitirişime dayanarak söyleyebilirim. Sıkıcı yanları bence yok, zaten 160 sayfaydı. Mutlaka okunmalı.
19.01.2013

Kelimenin tam anlamıyla muhteşem bir kitaptı.. Bu kitap için "polisiye değil, tarih romanı" diyenler olmuş. Sanırım Ahmet Ümit'i hiç okumamışlar daha önce. Ahmet Ümit, her kitabını Anadolu'nun eşsiz tarihi, Agatha Christie'nin kurgusu ve Dostoyevski'nin ruh betimlemeleri ile oluşturduğunu bizzat kendisi söylemiştir. Yer yer tarihi bilgilerin ağırlaştığı bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum.
19.01.2013

Bazı kısımlarda sıkıcılaşsa da genel olarak okunması gereken bir klasik. Zira o dönemi çok iyi yaşatıyor insana.