Toplam yorum: 3.088.827
Bu ayki yorum: 8.515

E-Dergi

ZOSMANOGLU Tarafından Yapılan Yorumlar

22.11.2018

Okumakta çok geç kaldığımı fark ettim .Ama geç de olsa okudum ,çok güzel bir eser .Klasik ayılabilecek bir seviyede. Tavsiye ederim.
13.03.2015

Romanların sevilip sevilmemesi birazda kişisel zevkle ,algılama ile alakalı olmalı herhalde ,bu kadar çok sattığı söylenen ,bir çok okuyucunun övgü ile bahsettiği romanı hiç beğenmedim. İnat ettiğim için bitirdim.Okurken en çok sıkıldığım romanlardan biri oldu.Faydalandım diyemem
31.10.2014

İslamın değil, islamın yanlış uygulanmasının ,öğretilmesinin hadisler açısından tenkidi yapılmış.Allahsız ve kuransız bir isllamın nerelere gideceği anlatılmış. Dikkatli okumak ,başka kaynaklarla da destekleyerek okumak gerekir. Fakat bu tür eserler yazılmalı ,tartışılmalı.Çünkü tartışmanın,düşünmenin olmadığı islam toplumunun düştüğü durum ortada.Her yeni görüşler ileri sürenleri tek doğru kabul etmemeli ama her yeni yazılana da geleneksel açıdan bakıp yok sayma ,suçlama içerisine girmemeliyiz.
31.10.2014

Büyük hiciv şairi .Sessiz mazlumların sesi .Aşkı en güzel anlatan şair(örn:Mihriban)Allah rahmet eylesin.Yasaklı rüyalar şiir kitabı da son yıllarda yazdığı şiirlerden oluşmuş çok etkileyici .Okuyup ezberlemeli.
17.10.2014

"Cumhuriyet kurulurken yaşanan olayları ,resmi tarihin dışında ,farklı kaynaklardan elde edilen bilgilerle farklı bakış açısı ile anlatan bir kitap .Bir çok bölümleri günlük gazetelerde yayınlanmıştı. Zaten gerçekler uzun bir zaman gizlenemezdi. Benim kitap ta dikkatimi çeken nokta ,cumhuriyetin ilk yıllarında sadece belli bir bölgenin insanlarına mı zulüm yapıldı ?Yazar zulmü anlatırken çoğunluk belli bir bölge ve o bölgenin insanlarına yapılan zulmü anlatmış,Ya diğer bölgeler ve bu bölgelerde yaşayan insanlar, onların hayatı gülistanlık mı idi? Yazar doğruları yazmış ama biraz da sübjektif ve duygusal yazmış.Çok bilimsel olmasa da okunması gereken bir kitap"