Toplam yorum: 1541781
Bu ayki yorum: 20864

E-Dergi

karaademm tarafından yapılan yorumlar

20.06.2018

Zweig’ın özellikle İş Bankası yayınlarından basılan hikayelerinden değil. Onu bilmeli ve almalısınız. Bir baba ve bir kız çocuğu. Karşılaşılan ve acı veren bir durum sonrası anlatılan bir Kalp Çöküşü. Okuyunuz Zweig’ı. Yine okuyunuz.
19.06.2018

Tanpınar. Edebiyatımızın zirve noktası galiba. Onun dili, üslubu, olayları bir suyun akışı gibi anlatışı bambaşka. Kelimeler, cümleler, paragraflar öyle güzel akıyor ki onu okurken. İyi ki böyle bir adam yaşadı, iyi ki böyle bir sanatçı bizim dilimizle yazdı. Behçet Bey ve yaşadıklarını anlatırken kimi zaman Abdülhamid’e kimi zaman Abdülmecit’e göndermelerde de bulunuyor Tanpınar. Okuyunuz efendim okuyunuz.
17.06.2018

Künyesinde de okuduğunuz “ Bir de sevgilim vardır, pek muteber; İsmini söyleyemem, Edebiyat tarihçisi bulsun “ diye anlattığı kadın olan Nahit Hanıma yazdığı mektuplar mevcut. Bazı şiirlerinin hikayesini de okuyacaksınız. Kaçırmayın.
16.06.2018

15. sayısı Tuhaf’ın. Sil Baştan film kapağıyla yer aldı bu ay. Kadrosunu zaten biliyorsunuz. Güzel bir ivme yakaladı ve öyle de devam edecek umarım. Travolta ve Ferhan Şensoy röportajları gayet zevkli. Yine Livaneli’nin Suç ve Ceza yazısı başka özel. Alınız okuyunuz derim.
15.06.2018

Bukowski’nin otobiyografik eserlerinden ikincisi Factotum. Yaşamını Asım adım tüm netliğiyle gözler önüne seriyor. Bukowski’yi tanıma adına okunabilecek eserlerden.