Toplam yorum: 3.086.295
Bu ayki yorum: 5.982

E-Dergi

Özgür Aslan Tarafından Yapılan Yorumlar

07.02.2022

Bulunan notları eşinin daktilo etmesi ile okurlarına kavuşan eser yazarın ustalık eseri olarak görülüyor.Ancak kopukluklar ve belirsizlikler de hissediliyor kurguda.
07.06.2021

Pire halkının özgürlüğü Üstat Pire'nin Prenses Gamameh'ten gizlenebilmesine bağlıdır. Yardım sözü veren Peregrinus, Üstat Pire'nin verdiği mercek ile karşısında konuşan insanın asıl fikrini de farkedebilmektedir.

Sizinle konuşan kişilerin düşüncelerini okumak ister miydiniz ? Ağzı ile beyni farklı şeyler söylüyorsa bu bir ödül mü görürdünüz yoksa bir lanet mi?
07.06.2021

Batılılaşmaya şekilcilik üzerinden özenen genç kızımız hatasını geç olmadan farketmektedir. Bu yıllarda pek farkedilmesede Fatih ilçesinin bazı mahalleleri ile Beyoğlu ilçesinin bazı mahallelerinde görülmeye devam eden yaşam tarzı farklılığı üzerinden toplumun röntgenini çekerek aslında Batı'nın bizim değerlerimize (en azından bazılarına) özendiği mesajını veren bir eser.
07.06.2021

ilk' okudum'

'Elli İlk Öpücük' filmini izleyenler bilir. Karakter uyuduğunda en son uyanık kaldığı güne uyanıyordu ve bunun farkında değildi. Burada ise karakterimiz her gün bir önceki gün geriye giderek uyanıyor ve sebebini bilmese de durumun farkında. Ancak sadece o farkında ve çevresinde yaşayanlara bunun izahını yapması ve onları inandırması imkansız. Geriye doğru akan zaman nedeniyle bünyesinde Benjamin Button hikayesinden aşina olduğumuz durum söz konusu.

Konu bir çok bilimkurgu eserine malzeme olsa da kurgu farklılığı olması güzel. Alacakaranlık Kuşağı ya da Black Mirror dizi senaryosu tadı var.

Falcının belirttiği beş konusunu güzel bağlanmış.
07.06.2021

' Eğer sen, sevgili okur, arada sırada birçok olaya içinden gelerek gülümsediysen ne mutlu...' diye seslenen yazar bu masalda eleştirilerin yanısıra diyaloglar ile oldukça gülümsetti.