Toplam yorum: 2320383
Bu ayki yorum: 106

E-Dergi

maitreya21 tarafından yapılan yorumlar

04.06.2020

Şu an, bu alanda yazılmış en iyi kitap. Muhteşem bir araştırma yapılmış. Demonoloji ile ilgili Özkul Çobanoğlu'nun araştırmaları vardı ama derli toplu olarak çıkarılan ilk kitap bu. Özellikle Türk dili ve tarih araştırmacıları yanında psikologların okuması gereken bir kitap. Genellikle Türkiye sahası olmakla beraber aslında tüm Türk dünyasının korkuları, fobileri vb. duygularının kökenlerine inebilmek için mutlaka her psikolog okumalı bence. Çünkü bizim dertlerimiz tasalarımız korkularımız Avrupalı değil, Avrupalı uzmanların bulduğu yöntemler bizde uygulamaya konamıyor ne yazık ki. İrfan Polat'a ve Selenge Yayınları'na teşekkür etmek gerek. Bu tarz yayınların devamının gelmesini diliyorum. Fiyat olarak da %50 indirimle uygun fiyata aldım.
14.05.2020

Merak ederek almıştım ama içinde sürekli kendisine saldırmayan aslanları, leoparları, sırtlanları ve bilimum çaresiz hayvanı nasıl öldürdüğünü anlatıp duruyor sanki marifetmiş gibi. Bu kitaptan alınacak ibret şu; aslanların, leoparların falan soyunu insanoğlu sadece zevk için kurutmuş ve doğanın bu hale gelmesinde tek sorumlu insanoğludur. Ben bu kitaptan bu ibreti aldım çünkü başka ibret alınacak hiçbir şey yok. Kitabevi Yayınlarına yakışmayan yazım yanlışları da cabası. Hem aşırı pahalı satıyorlar hem de redaksiyon diye bir şey yok. Kitaptan büyük beklentileriniz varsa karşılamaz benden söylemesi.
14.01.2020

Anlatımı çok güzel bir kitap. Anlatılan olay pek hoş olmasa da sonuçta bir hikaye. Ahmet Mithat Efendi'nin halk içinden yazdığı yazılar gerçekten çok hoş. Bir oturuşta bitiyor ve güzel zaman geçirtiyor. Tek kusuru İş Bankası Yayınlarının bu güzel eserleri sadeleştirip yayınlaması. Keşke orijinal olarak bassalardı ya da en azından orijinal hallerinde de baskı yapabilirlerdi.
10.01.2020

Kitabın ismine bakınca yazarın Türkler hakkında kültürel bazı bilgiler vereceğini düşünüyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Eğer Türk ve İslam tarihi ile ilgili bir araştırma yapmıyorsanız hiçbir işinize yaramayacak bir kitap. İnanılmaz sıkıcı bir dili var. Gördüğü şeyler de çok az aslında normal tarih bilgisi veriyor. Çok fazla lüzumsuz dipnot var. Eğer bir araştırma için bahsettiğim Türk ve İslam tarihi anlatan kitap lazım değilse isme bakıp almayın.
31.12.2019

Sürpriz sonuyla kalbimi kazanmış olsa da o son sayfalara ulaşana kadar çpk sıkıldım. Konu olarak çok güzel olsa da anlatım ilgi çekici değildi. Bu yazarın okuduğum ikinci kitabıydı sanırım son olacak.