Toplam yorum: 3.086.295
Bu ayki yorum: 5.982

E-Dergi

maitreya21 Tarafından Yapılan Yorumlar

15.03.2024

Çok ufak tefek bir kitap ama kedilerle ilgili olduğu için okumak istedim. Zaten çok kısa bir kitap, serinin isminden de anlaşılacağı gibi açık hava kitabı. Yani parkta otururken veya açık hava olmasa da otobüsle bir yere giderken 10-15dk içinde okuyacağınız bir kitap olarak düşünülmüş. Nahid Bey'in kedisi Buldum Bey için üzüldüm okurken. Çok tatlı bir dille anlatmış kedisini. Kısa bir molada eğer kediler ile ilgili bir şeyler okumak istiyorsanız bence ideal bir kitap.
14.12.2023

George Sand en sevdiğim yazarlardan biri ve bu kitabın da yeni baskısı yoktu. İkinci el olarak aldım ama kitaplar çok çok iyi durumdaydı sanırım hiç okunmamış, kapakları dahi açılmamış şekilde müthiş kondisyonda geldi. Uzun ama çok güzel bir kitap. Fiyatı da gayet uygundu aldığım zaman.
14.12.2023

Kitabın dili çok güzeldi. Orijinalini bulabilsem oradan bakmak isterdim çünkü anlatılan şahsın konuştuğu gibi yazılmış ve okurken sanki onun konuşmasını dinliyor gibi oluyorsunuz. Bazı yerlerde çok duygulandım, çok üzücü şeyler yaşamışlar tabi ki bir hayal bile edemeyiz. Kitabı merak edenler için şunu söyleyebilirim, okuduğunuza değecek bir kitap bence. Özellikle gerçek olması, kurgu olmaması çok iyi. Yazan şahıs kendisi bir ekleme yapmamış. Birinci ağızdan köleliğin iğrenç yüzünü dinleyebiliyorsunuz.
13.12.2023

olmamasının nedeni şu. çeviren şahıs çeviriyi yaparken vefat edince çeviri yarım kalmıştır. bu çeviri normalde MEB tarafından yayınlanmıştır ve orijinalinin aynı çevirisidir. Bundan başka çıkan bir çeviri daha vardı o tam bir rezillikti. Bu yüzden yayıncılar çeviriyi baştan başlamak yerine bu şekilde ellerinde hazır olan kısmı basıyorlar. Yanılmıyorsam baştan çevirmeye tekrar başlayan Ankara Okulları var. 7 cilt çıkarıldı tamamı orada var mı bilmiyorum ben Emevi ve Abbasi kısmıyla ilgilenmediğim için ona bakmadım. Ama bu çevirinin eksik olma sebebi çevirmenin vefatı. Ve çevirisi zor bir kitap, uzun olduğu için açıkçası kimse uğraşmak istemiyor
26.11.2023

Japon edebiyata ilgi duyanlar belki beğenebilir ama ben beğenmedim ve bitiremedim. Japon tiyatrosuyla ilgili bilgiler veriliyor ama pek ilgi alanıma girmediği için sevmedim. Tüm seriyi aldığım için bunu da almıştım.