Toplam yorum: 2.687.013
Bu ayki yorum: 11.440

E-Dergi

yavuzhnd Tarafından Yapılan Yorumlar

02.02.2017

Kitap hem akıcı hem de okurken gerçekten sokakların içinden geçip, Santiago Nasar ın bir adım arkasında olan bir gölge gibisiniz. Öyle ki sizin bile cinayetten haberiniz var ama engelleyemiyorsunuz. Aklımda acaba Angela Vicario'nun sevgilisi gerçekten kimdi? Bence bunun yanıtı verilmeli ve öyle bitirilmeliydi ama yine de güzeldi.
15.01.2017

Metis'ten ilk defa ajanda alıyorum . Küçük boyda ama içi çok güzel özellikle ütopya-distopya yazılarını çok beğendim. Ama acele edin bence çünkü sadece kitapyurdunda değil bir çok yerde tükenmek üzere :))
08.01.2017

Kitap o dönem yaşananları objektif olarak gözler önüne seriyor.. yazarın kaldığı 48 numaralı blok.. kitabı bitirdikten sonra bugün müze olarak kullanılan Auswitch ve birkenau toplama kamplarını araştırınca oralara gitmek istemediğimi farkettim. Çünkü satır aralarında anlatılanlar beni ürküttü diyebilirim. Dili çok akıcı değildi ama yine de okunabilir. Ve yazar sonunda soru cevap yapmış.
31.08.2016

Kitabın içinde yaşanan namus, kızın kaçması, ailesi tarafından hoş karşılanmayışı ve hatta Mr.Darcy ve Lady Catherine 'in kızının daha beşikteyken birbirleri ile yakıştırılması. Sanki hiç de yabancı olmadığımız bir coğrafya. Mr.Darcy gibiler hayatta oldukça mevcut. Kitabın bazı sayfalarında noktalama işaretlerinden kaynaklı anlam kaymaları vardı, bu da cümleyi 2 defa okumayı gerektirdi. Genel anlamda güzeldi.
29.08.2016

Ben beğenmedim çünkü çok fazla gereksiz bilgi dolu. konu anlatım olarak özet bilgilerin olması daha anlaşılır olabilirdi.