Toplam yorum: 3.088.192
Bu ayki yorum: 7.881

E-Dergi

seckin199 Tarafından Yapılan Yorumlar

12.12.2020

1800'lü yıllarda geçen, çarlık rusya'sının fransa ile yaptığı savaşları ve sonrasında gelişen olayları konu alan tolstoy romanı. tolstoy bu romanındaki nataşa'yı kendisine delicesine aşık olan baldızı tatyana'dan esinlenerek yaratmıştır.
12.12.2020

onlarca karakter olan ve herbirinin kocaman ve karmasik bir iliskiler yumagi icinde yer aldigi roman. romandaki cogu karakter tolstoy veya hayatindaki kisilerle benzesir. levin bizzat kendisi olup, kardesi nikolay da tolstoy'un kardesini simgeler. zira o da ayni sekilde ve tolstoy'un gozleri onunde veremden olmustur. tabii sonradan yazarin da bir tren garinda ama zaatureden olmesi bi raslantidir.
12.12.2020

okumaya mırın kırın ederek başlamış olduğum, okudukça beni daha çok bağlayan, bağladıkça ağlatan, sonunda buruk da olsa bir sevinç yaşattıran,en sonunda okuduğum en güzel kitaptı dediğim victor üstadın en önemli eserlerinden biri.
12.12.2020

bu kitap alexandre dumas'nın dehasının kanıtıdır. yazarın kitaba derinlemesine yansıyan engin birikimi ne kadar az şey bildiğimizi gösteriyor. okuduğumda bana öyle güçlü tesir etti ki okurken romandaki karakterlerin biçimine girerek; kendimi bazen güçlü, bazen umutsuz, bazen mutlu hissettim. bu bin küsür sayfalık serüven, eğer edebiyattan anlıyorsanız sizin için bir gazete sayfası kadar kolay okunabilir olacak ve size çok şey katacak. 
12.12.2020

insanlığa dair güzel duyguların, para, güç ve kişisel hırslar karşısında nasıl hızla irtifa kaybettiğini, yine bu kavramlara karşı irtifasını koruyabilmiş iyi insanların gözünden yansıtan doğaüstü bir dostoyevski kitabı.