Toplam yorum: 3.085.616
Bu ayki yorum: 5.301

E-Dergi

Kürşad Göktürk Tarafından Yapılan Yorumlar

20.01.2021

Benim çocukluğumda adını hayal meyal duyduğum müslüman kadın bir politikacıydı merhum Bhutto. Hatta o zamanlar bizim ülkemizde de Tansu Çiller başbakandı. Kitabı okurken hem Bhutto ailesini yaşadıkları hem de dost ve kardeş ülke olan Pakistan halkının yakın tarihini gözümün önüne geldikçe neredeyse gözlerim dolu dolu oldu diyebilirim. Aynı zamanda gayri ihtiyari de olsa Pakistan ve kendi ülkem Türkiye'yi mukayese etmedim de değil. Bence film ve dizilere konu olacak denli etkileyici ve bir o kadar dramatik bir yaşamöyküsü... Şiddetle tavsiye ederim. Merhum Bhutto ve aile bireylerinin de ruhları şad olsun.
24.12.2020

Konuya ilgili duyan okuyucuların başlangıç mahiyetinde okuyabilecekleri faydalı bir eser.
21.12.2020

Haçlı Seferlerine dair içerisinde her şeyi bulabileceğiniz muazzam bir eser. Müellif bir İngiliz olmasına rağmen Haçlı Seferleri Tarihi'ni harikulade bir tarafsızlıkla yazmış. Bence bir Müslüman bile bu kadar güzel vakıayı anlatamaz diye düşünüyorum.
11.12.2020

SSCB'nin yıkılmasının ardından Hazar'ın batısında kurulan Azerbaycan Cumhuriyeti ile Hazar'ın doğusunda kurulan -Türkistan'da- yeni Türk Cumhuriyetlerinin tarihini anlatan önemli bir eser. Kitap konusu itibariyle önemli bir boşluğu dolduruyor fakat hem kitap çok tekrarlar var hem de bazı bilgiler güncel değil. Yine de okunması, istifade edilmesi gereken bir eser. Zaten yazarda konunun uzmanı bir akademisyen...