Toplam yorum: 1991365
Bu ayki yorum: 22533

E-Dergi

küçük istavrit tarafından yapılan yorumlar

20.07.2011

lise yıllarında beni çok etkileyen ve hayatımın ilerleyen vakitlerinde tekrar okunacak kitaplar listesinde yerini alan, dönemin düşünce yapısını bu kadardan daha iyi yansıtamayacağını düşündüğüm nadir kitaplardan biri olan okunası bir kitap.. eğer bir kitap kurdu iseniz bu kitabı okumadan geçmemekte fayda var :)
18.07.2008

kısacık ama insanın kafasında yer eden bir kitap. aşkın gerçekten de yakıcı bir şey olduğunu bir kez daha anladım. anlatımı için muhteşem diyemem ama güzel bir üslubu vardı. insanın içini acıtan bir roman...
18.07.2008

okuduğum ilk cinayet romanı... ilk kısmına başladığımda hiç bitmeyecek sandım ama sonra kendimi öyle kaptırdım ki kitabı elimden bırakamadım. konu o kadar karmaşık ki... ufacık bir cinayet diye düşünüyorsunuz okumaya başlarken ama konu öyle değişiyor o kadar farklı ayrıntılar ortaya çıkıyor ki çok şaşırıyorsunuz. hele cinayete kurban giden kadın ve onu öldürenin kim olduğunu öğrendiğinizde ciddi anladım şok oluyorsunuz: ) cinayet romanı yazarlığında agatha bence tartışılmaz bir kişi...
16.07.2008

kitabı alırken beni etkileyen nokta, ilk psikolojik roman olmasıydı... romandaki imkansızlıklar o kadar acıydı ki... pek somut anlatıma yer verilmemişti, daha çok düşüncelere, hisler,... yer verilmişti. günümüzde romandaki gibi aşkların yaşanmıyor olması beni çok üzdü. şimdi insanlar karşındakinin gözlerinin ta içine bakmıyorlar, kaza-rıza baksalar dahi bu o gözlerdeki muhteşem manayı sezmek için değil acaba çok daha başka düşüncelere hizmet ediyor... romanı okurken keşke bugün de öyle aşklar yaşanabilse dedim..
16.07.2008

basımından yıllar sonra tesadüfen elime geçen kitabı kısa sürede severek okudum... maya kadar güçlü olabilmeyi arzuladığım, haline üzüldüğüm, yaptıklarına, yaşadıklarına karşı acı duyduğum, ben olsam dayanamazdım dediğim ve Maya'nın yerine kendimi koyduğum bi roman... nasıl bir babaymış, ne kadar kalpsiz... acıdım annesine, kitaptaki tüm karakterlere... kitaptaki betimlemeler çok güzeldi, Maya'nın ifadeleri netti..