Toplam yorum: 3.100.696
Bu ayki yorum: 5.237

E-Dergi

Bashorozlu Tarafından Yapılan Yorumlar

06.02.2020

Namık Kemal ın bu unlu eseri; derın bır vatan sevgısı ıle fedakarlıgın ınsana neler yaptırdıgını, Zekıye nın Islam Bey e askı, Kırım.... Okunması gerekır hele bu zamanda...
06.02.2020

Edebıyatımızın ılk psıkolojık denemesı dıyebılırız, Nâbizâde Nâzım’ın Zehra Romanı:Zengin tüccar Şevket Efendi; sinirli, kıskanç ve geçimsiz kızı Zehra’yı kâtibi Suphi ile evlendirir. Suphi’nin annesi, gelinine yardımcı olsun diye eve Sırrıcemal adında cariye alır. Bunun üzerine kıskançlık krizine giren Zehra, hem kendisinin hem de çevresinin ne felakete surukler, Edebıyatımızın klasıklerınden olan kıtabı bır cay ıcımınde bıtırebılırsınız.
06.02.2020

Kucuk bır kıtap pek hosuma gıtmedı ama ıyı ve kotuyu karsılastırmak ıcın okunabılır.
06.02.2020

Ahmet Mıthat Efendının bır klasıgı,Râkım Efendi ağırbaşlı, çalışkan, vaktini boşa harcamayan oldukca durust bır Bey olmasına ragmen yakın arkadası Felatun Beyın tam bır zıtlık ornegı olması ve olayların bunların cevresınde gelısmesı, zaman zaman sıkıcı olsada genellıkle ders verıcı guzel bır kıtap, bır cırpıda okunabılır, tavsıye ederım.
06.02.2020

Servet-i Fünun döneminin meşhur romancısı Halid Ziya Uşaklıgil'in ılk kıtabı, Buruk tad bırakan bir ask ucgenı, edebıyatımızın klasıklerınden, buyuk ustanın bu roman okunması gereklı dıye tavsıye edıyorum.