Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

pasaulio Tarafından Yapılan Yorumlar

30.06.2024

Güzel bir deneme kitabı. Özellikle Elif Şafak sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum.
23.06.2024


Agatha Christie kitabı olunca söylenecek fazla bir şey kalmıyor; kitap kendini su gibi okutuyor. Bu sefer katili tahmin edemedim ve hiç beklemediğim biri çıktı. Polisiye sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum ve tavsiye ederim.
17.06.2024

Kitap için en genel yorum, "yükte hafif, pahada ağır" olmasıdır. Hayat yolunda sıkça engellerle karşılaşıyor ve bazen pes etme noktasına gelebiliyoruz. Bu kitap, asla pes etmememiz konusunda motive edici örneklerle dolu. Başucu kitabı olarak tutulabilecek bu eser, ihtiyaç duyulduğunda tekrar tekrar okunmalı.
15.06.2024

Türkiye'nin gurur kaynağı olan Nasuh Mahruki hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla bu kitabı okumak istedim. Kitapta yaşam hakkında çok değerli bilgiler bulunuyor ve yazarın cesaretine hayran kaldım. Özellikle Antarktika kısmını anlatışını çok beğendim; bende de oraya gitme isteği uyandırdı. O kadar güzel anlattı ki kendimi bir an orada hissettim. Kitapla ilgili tek eleştirim, tüm 7 zirvenin bu kitapta toplanmasının daha iyi olup olmayacağını düşünmem oldu. Kitap bitince biraz eksik kalmış gibi hissettim, ancak çok uzun olacağı için böyle bir bölüm yaptıklarını düşünüyorum.
05.06.2024

Bu kitap hakkında nasıl yorum yapacağımı tam olarak bilemiyorum; sanki ne yazsam yetersiz kalacak ve daha iyisi yapılabilir gibi hissediyorum. Kitabı o kadar çok beğendim ki kelimeler yetersiz kalabilir. Sayın yazar Daniel Keyes'in kalemine hayran kaldım, ancak kitabın çevirisini büyük bir ustalıkla yapan Hande Ünlü Haktanır'a da büyük övgüler vermek istiyorum. Bu nasıl harika bir çeviridir, müthiş, müthiş! Bu kitapta kendimden çok şey buldum. Bazı bölümlerde hayatım ve geçmişimle benzer durumlar görüp düşünmemi sağladı. Yer yer güldüm, yer yer ağlama noktasına geldim. Kesinlikle en beğendiğim kitaplar arasına girmeyi başardı. Okumayanların bir an önce başlamalarını tavsiye ederim.