Toplam yorum: 3.088.009
Bu ayki yorum: 7.696

E-Dergi

Aşıkkorkut Tarafından Yapılan Yorumlar

28.06.2010

Rahmetli Ahmet Kabaklı'nın çevirisine hayran kaldım keşke dilimize çevrilen eserler hep böyle olsa. Kitaba gelirsek ilk defa okuduğum Charles Dickens bende merak uyandırdı. Kitabın mizah yönü ağır basıyor. Sık sık insanı gülümseten olaylar aynı zamanda ders verici nitelikte. Başlangıçta olayların biribirinden kopuk olduğunu düşünebilirsiniz ama hemen akabinde serüvenin bütünlülük arz ettiğini görüyorsunuz. Severek okuduğum bir kitap oldu. Tavsiye ederim.
28.06.2010

Açlık Oyunları'nın ardından ikinci kitabı olan Ateş'i Yakalamak adlı kitabı da okudum maalesef pek beğenmedim. Bir çırpıda okunuyor olmasına rağmen sonunda okuyucuya hiçbir şey katmıyor bence. Filmi yapılıyor belki o daha ilgi çekici olabilir. Üçüncü kitap çıkarsa alıp okumayı düşünmüyorum.
18.06.2010

Gerek kitaba yapılan yorumlar gerekse de çok satanlar arasında olması sebebiyle merak ederek aldığım Açlık Oyunlarını oldukça sıradan buldum. Romanda neler olabileceğini kestirmek hiç de zor değil. Bence şaşırtıcı, kışkırtıcı, dehşet verici ve merak uyandıran pek bir şey yok zira; birçok filme konu olmuş olaylarla paralellik arz ediyor.
14.06.2010

Mesnevide yer alan ibertlik hikayelerin akıcı bir üslupla ele alındığı bir kitap olmuş. Fakat hem harflerin iri olması hem de sayfaların bir kısmının boş bırakılması hoşuma gitmedi. Doğrusu daha kapsamlı bir eser bekliyordum ama umduğum gibi çıkmadı. Bu konu ile ilgili daha kapsamlı bir kitap almak isteyenlere bu kitabı tavsiye etmiyorum.
10.06.2010

Hayal kırıklığına uğradım. Bu kitabı yine Yaşar Nuri Bey'in "Çıplak Uyarı" adlı çalışması gibi bir kitap olduğunu düşünerek almıştım. Maatteessüf öyle değilmiş. Kitapta müellif, Kur'an'ın surelerini iniş sıralarına göre kısa ve özet şeklinde açıklamış. Lakin bu açıklamayı anlamak için okuyan kişinin ya sureleri iyi bilmesi ya da Kur'an mealini yanına alıp sırayla birlikte okuması gerekiyor yoksa kitaptan verim almak pek kabil değil. Bu kitabı alacak olanlar bunu göz önünde bulundururlarsa iyi ederler. Son olarak şunu söyleyeyim bu sitede kitabın 735 sayfa olduğunu yazmışlar fakat bu bilgi doğru değil herhalde bir yanlışlık oldu.