Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

Veteriner Hekim Tarafından Yapılan Yorumlar

10.04.2024

Şehzade ölümleri(doğal ya da boğdurulanlar) hakkında aydınlatıcı bir eser. Olayların gelişimine kısaca değinip daha çok şehzade ölümleri sonrası, ölümlerin halk ve devlet görevlileri üzerindeki etkileri ve yansımaları üstünde durulmuş. Yani şehzadeler arasındaki ateşli mücadeleler detaylı bir şekilde anlatılmayıp daha çok sonrasının yansımaları üzerinde durulmuş. Güzel bir eser, ölümler hakkında bir çok değerlendirmeye de yer veriliyor. Kısaca okunası.
04.04.2024

Erkan Göksu hocanın her eseri gibi bunun da iyi olduğundan şüphe duymadığım için çıkar çıkmaz sipariş verdim. Hemen tüm eserleri elimde mevcut ve parmakla sayılan Türk tarihcilerimizden biri
29.11.2023

kanuni ve dönemi için fikir oluşturabilecek bir kaynak. tam olarak sürekli pargalı'dan bahsedilmiyor. Venedik elçileri ve sözcüleri ne görüp yazdıysa kitapta da o var. Dönemi, bizzat görüp yaşayanlardan dinlemek her zaman güzeldir; zaten yanlış bilgilerde de editör düzeltmesi yapılmış.
22.11.2023

Ortaylı'nın isminde yakın tarih geçen, hiçbir bilgi vermeyip sadece olayları yorumlayan, dili ağır kitaplarını okuyacağınıza tufan hocanın bu ve benzeri kitaplarını okuyun. ayriyeten hemen her tarih kitabı okunabilir olan ender hocalardandır. diğer kitapları da şiddetle önerilir.
11.11.2023

Muhteşem bir Atatürk anlatımı. Şerefli bir Türk subayı, büyük Türk mareşali nasıl yetişiyor; ne zorluklarla mücadele edip devlet kuruyor, her Türk evladı okuyup öğrenmeli.