Toplam yorum: 3.087.413
Bu ayki yorum: 7.100

E-Dergi

Gülnaz Sağlam Tarafından Yapılan Yorumlar

18.07.2022

yazarın kendi yaşam öyküsünü ve ardından logoterapi ye giriş bilgilerini içeren özellikle depresif ve varoluşsal sıkıntılar içinde kıvranan insanların okumasının faydalı olacağı kesinlikle kişisel gelişim kitabı olarak ele alınmaması gereken okumalık.

frankl, nazi toplama kamplarına düşmüş ve pek çok arkadaşı ile aile üyelerini kaybetmiştir. buna rağmen neden/nasıl yaşamaya devam edebildiğini, mutluluk-mutsuzluk gibi kavramları, kaçınılmaz acılarla baş edebilmeyi varoluşsal bir bakış açısıyla kendi hayatından yola çıkarak tartışmıştır. her insanın hayatını anlamlı kılmanın farklı yolları olduğunu ve "anlam"ın aslında sanıldığı kadar uzaklarda ve zorlu-büyük şeylerden oluşmadığını söyler.
Dikkatle ve sindire sindire okunduğu takdirde hayat felsefenizde ciddi değişikliklere sebep olup, içinde olduğunuz boşluktan çıkmanıza yardımcı olabilir.
18.07.2022

Engin Geçtanın insanın yüzleşmek istemediği yönleriyle yüzleşmesine neden olan kitabı. Özellile önsözünde "bazı bölümleri okurken sanki belirtilen sorunlar insanın kendinde değil de sadece çevresindekilerde varmış gibi değerlendirilir, oysa ki bu durum, o sorunuyla insanın yüzleşmek istemediğinin bir göstergesidir" vurgusu belirtilen sorunları okurken kişinin kendinde de tespitler yapmaya yönelmesine ve böylece daha da etkilenmesine neden oluyor.
18.07.2022

En çok merak ettiklerimden, uzun zamandır okumayı istediklerimden... Macerasına yoldaşlık edeceğim en kısa zamanda, belki de kendi yoluma ışık tutacak; o cesareti ve isteği hevesle yeniden kazandıracak. Benimle birlikte herkese iyi okumalar.
18.07.2022

Yazarın okuduğum ilk romanı ancak biliyorum ki som olmayacak.Akıcı, tarihi yanı olan, nasıl bittiğini anlamayacağınız türde bir kitap. Herkese iyi okumalar.
18.07.2022

ismiyle, kapağıyla, öyküleriyle bir bütün halinde olan, mahir ünsal eriş samimiyeti.

ve bu samimiyet, aynı barış bıçakçı öykülerinde de olduğu gibi elini zamana uzatıyor.

haliyle, hepimiz olduğu kadar güzeldik.