Toplam yorum: 3.092.899
Bu ayki yorum: 3.500

E-Dergi

Melisa Parlak

Melisa Parlak 1991 yılında İzmir'de doğdu. Yazar. Yoga ve meditasyon rehberi. Amatör fotoğrafçı. Antalya Lisesi mezunu. Lisansını Denizcilik alanında tamamladı. Yüksek lisansı yarım bıraktı. “Kefenin İçindeki” adlı öyküsü Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN International), PEN Norveç ve PEN Türkiye’nin desteğiyle oluşturulan genç yazarlar platformu İlkyaz’ın Kalemdaş köşesinde yer almaya hak kazandı. İlk öykü kitabı Asparagas KDY etiketiyle 2020 yılında çıktı. Yine aynı sene çıkan Tepetaklak Öyküler’de “Balkonda” isimli öyküsüyle yer aldı.

Melisa Parlak Tarafından Yapılan Yorumlar

20.05.2024

Sorunuz üzerine kitaba yeniden göz gezdirdim fakat Poe ile ilgili bir bölüme rastlayamadım. Bahsediyorsa bile birkaç cümle ile değinilmiş olsa gerek. Detaylı bir inceleme hatırlayamadım ve tekrar baktığımda da bulamadım açıkçası. İyi günler dilerim.
09.10.2023

hocam bendeki çeviri biraz eskiymiş. 1960 yılı Maarif Basımevinden Nurullah Ataç'ın. Açıkçası biraz nostaljik bir deneyimdi fakat metin kesinlikle tökezlemiyor. Güncel baskıları daha da akıcıdır, artık kullanılmayan kelimeler çağdaşlarıyla değiştirilmiştir diye tahmin ediyorum. Onun haricinde ise çevirisini niteliği bakımından kıyaslayacak bilgi ve birikimim maalesef yok. Saygılarımla,
30.09.2023

okurken edebi bir haz duyabileceğiniz yalın öyküler. Kitaba ismini veren öykü, dramatik yapısıyla etkileyici. Tarz olarak Ralf Rothmann öykülerine yakın buldum.
24.09.2023

güzel bir okuma deneyimiydi. insana çok şey katıyor.
31.08.2023

bana hiçbir şey kattığını söyleyemem fakat başka bir ülkeye giden beş parasız bir girişimcinin bir grup sokak müzisyenini kurumsallaştırması ilginizi çekiyorsa bir şans verin derim.