Toplam yorum: 3.098.559
Bu ayki yorum: 3.100

E-Dergi

Sahilde Defne Tarafından Yapılan Yorumlar

10.07.2024

Romanı kurgu ve anlatım olarak beğendim. Küçük iki eleştirim olacak, çok düz bir edebiyat, örneğin hiç metafor kullanılmamış. Diğeriyse konunun ilerleyişi epey hareketli olmasına rağmen merak unsuru bir parça zayıf bırakılmış.

Yine de şans verilmesi gereken eli yüzü düzgün bir polisiye.
03.03.2024

Yazarın yaşamından birkaç kesitin bulunduğu 40 sayfalık kısacık bir kitap. Kısa hikayeler biçiminde yazılmış, ilgi çekici fakat doyurucu değil. Yine de yazarın hayatıyla ilgili fikir edinmek isteyenlere faydalı olabilir.
27.02.2024

Adı gibi işte; önemi yok. Yazar ara ara bir şeyler karalamış, tanınan biri olunca da nasıl olsa popülizm sattırır demişler ve kitap yapmışlar. Yani benim algıladığım bu.
28.01.2024

Üç yüz sayfalık bir konu nasıl bin küsur sayfaya çoğaltılır, işte böyle. Tekrar eden konular, aynı olayların farklı kahramanların gözünden yeniden anlatılması ve bitmek tükenmek bilmeyen betimlemeler, tekrar edip duran diyaloglar. Havada kalan, herhangi bir sona bağlanmayan detayları da ilave edeyim. Hepsi bir laf kalabalığı içinde akıp gidiyor.

Ha okunuyor mu, okunuyor, o ayrı. Belki de Murakami'nin sırrı burada.
20.12.2023

Bitirdim ve kapağı 'ben ne okudum şimdi,' diye kapattım. Sonra da basit, tuhaf ama akılda kalıcı bir hikaye olduğunda karar kıldım. Yazarın tarzı bütün eserlerinde aynı mıdır bilmiyorum ama farklı bir anlatı biçimi istiyorsanız şans verebilirsiniz.