Toplam yorum: 3.093.699
Bu ayki yorum: 4.300

E-Dergi

Doktriner Tarafından Yapılan Yorumlar

13.04.2024

Kutsal hakkındaki beklentiye tanık olmak açısından verimli bir okuma. Yazar erken yaşlarda başlayan bilinç karmaşasından nasıl bir durulukla çıktığına ilişkin deneyimlerini paylaşıyor büyük ölçüde. Ancak köksüz ve abartılı bir Budizm güzellemesi var, buna karşı ayık olmak gerek. Yazar ele aldığı metafizik bağlamları kuşatacak bir yeterliliğe sahip olmadığından propaganda eşiğinde kalmış görünüyor.
19.03.2024

İşlediği konuyu taşıyabilecek kavram duyarlılığından uzak bir çalışma olmuş. Yazarın kullandığı gündelikleşen kalıplar ve amiyane tabirler, kaynakları aktardıktan sonra yaptığı yorumlar ve sürdürdüğü tartışmalar, ileri sürdüğü görüşleri iletirkenki sığlık iç yaralayıcı. İslâmî ilimlerin bütünüyle kesişen bir isme, tarihçilikle sınırlı bakmanın tüm sorunlarını yansıtması açısından örnek bir kitap.
06.03.2024

Din üzerine İslâm düşünce tarihini merkeze alarak okuma yapmak isteyenler için fikir verici bir antoloji olmuş. Özellikle fıkıh ve tasavvuf metinlerinin de derlemeye dahil edilmesi ve gerekçelendirilmesi öğretici. Her ciltte mevcut çalışmaları ve konu başlıklarını ileri taşımayı deneyen içerikler var.
09.12.2023

Böyle bir eser daha nitelikli bir mizanpaj ve baskı düzeni ile hazırlanabilirdi.
09.12.2023

Elbette çevirenin emeği ve yayınevinin gündemi çok değerli ancak yazar literatürde yüceltildiği kadar derinlikli bir bakış açısı sunmuyor.