Toplam yorum: 3.088.827
Bu ayki yorum: 8.515

E-Dergi

cedere Tarafından Yapılan Yorumlar

05.05.2007

Bakıp da daha önce göremediğim bir sürü şey farkettim, anladım kitap sayesinde. İsimlerini önceden duyduğum peygamberlerle tanıştım bir nevi.
- Nemrut, Hazreti İbrahim'i ateşe attığını sanıyordu. Oysa, gerçekte kendini Nemrud'un yaktığı ateşte imtihan eden, deneyen Hazreti İbrahim'di.
25.04.2007

Kitap, Risale-i Nur külliyatının bir parçası olması bakımından ve Üstadın hayatını mevzu etmesi hasebiyle okumadan Üstadı ve davasını anlayamayacağımızı düşünüyorum. Belki eksiklik olarak nitelendiremeyiz ama sayfaların alt tarafında sözlük yok, ayetlerin mealleri yazmıyor ve kitabın sonunda açıklayıcı ek bölümler içermiyor.
24.04.2007

Yazmakta fayda var. Bu kitap Faust'un 1. kısmı.(cildi) Çevirmen oldukça kolay anlaşılır bir kitap meydana getirmiş. Orta okul ve lise çağındaki öğrenciler için ideal. Fakat yaşı daha büyükler bundan daha iyi bir çeviri bulabilirler bence.
Kitaba gelince mutlaka okunmalı ve üzerinde çokça düşünülmeli...
MEFİSTO
-"Küçük bir deliler alemi" olan siz fani insanlar... Her biriniz, kendinizi bir bütün sanarak, herşeyin üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz... Fakat, sebeplere sıkı sıkıya bağlı olduğunuz için, zincirlerinizin uzanabildiği yere kadar gidebiliyorsunuz. Bize gelince... biz hürüz; dilediğimiz şeyi yapmakta serbestiz. En büyük zevkimiz, sizin gibi kölelerin zincirini çözüp hürriyetlerine kavuşturmaktır."
23.04.2007

Başlarken biraz sıkıyor insanı ama olsun aheste, sindirerek okunmalı. Hayata dair bir sürü ipucu barındırıyor, nedense hiç farkedemediğimiz.
-Hepimiz kahkahalarımızı gözyaşlarımızla ödüyoruz ve bu hususta bir dilenci bir milyarderden farksızdır.
-Alelade refahımızı temin eden paranın fazla kısmı gururumuzu tatmin içindir. Bunu manevi sahada da yapabileceğimize kaniim.
-Halbuki ölümden çok da korkarım. Fakat bu karkudan kurtulmak için de insan kendini öldürebilir , değil mi?
23.04.2007

Kitap hakkında ne söylesem eksik kalacak. Yalnız şunu söyleyebilirim, bir insana verebileceğimiz en iyi hediyedir Küçük Prens. Çeviri oldukça iyi. Sayfalar renkli resimlerle bezenmiş.
-Çölü güzel yapan, dedi Küçük Prens, bir yerlerde bir su kuyusu saklıyor olmasıdır.
-İşte sırrım... Çok da basit: Yalnız kalp gözüyle görülür. Asıl olanı, gözler göremez.